Ulus, Konya Sokak Alkan Plaza No:25 Altındağ / Ankara

Amfi Tamiri

Genel olarak amfiler, bir kaynaktan gelen küçük elektronik sinyalleri büyüterek hoparlörden dinleyebileceğiniz bir seviyeye yükseltirler. Geçmişten bu güne her ne kadar teknoloji ilerlemiş olursa olsun, çalışma prensipleri hep aynı kalmıştır.

Çoğu zaman aşırı yüklenmeden dolayı amfi çıkışlarında çeşitli arızalar görülebilmektedir. Geçen zaman ile beraber kondansetörlerinin arızalanması, potansiyometrelerdeki oksitlenmeler, veya ses girişi kaynaklarındaki voltaj kaçaklarından girişlerinin zarar görmesi sık rastlanılan durumlardandır.

Hasarlı bir amfi tamir edilmediği durumlarda ses sisteminizdeki diğer cihazlara da zarar verebilir.

Amfinizi tamire getirirken dikkat etmeniz gereken hususlar:
  • Amfi kablolarını tamire getirmeyin. Kabloların malzeme olarak takip edilmesi zor olduğundan karışıklığa sebep olmaktadır.
  • Amfi ağırdır, sizi yarı yolda bırakmayacak bir çantada taşıyın.
  • Amfi üzerindeki düğmeler çoğu zaman yerinden çıkabilmektedir. Taşıma esnasında düğmelerin yerinden çıkmamasına dikkat edin. Cihazı teslim ederken düğmelerini kontrol edin.
  • Amfi kumandası arızalı değilse servise getirmeyin. Eğer arızalı olduğunu düşünüyorsanız pillerini çıkartın ve teslim sırasında cihazın kumandası olduğunu özellikle belirtin